LANDSCAPES

2014. gada 6. septembrī plkst. 18.00
kinoteātrī Splendid Palace

MULTIMEDIĀLS PROJEKTS
LANDSCAPES

Foto projekciju autors  Jānis Porietis
Piedalās mūziķi            Aiva Elsiņa (flauta)
                                      Liene Andreta Kalnciema (klavieres)
                                      Jānis Porietis (trompete)

                                      Simone Pionjēri (klavieres)


              
          

            Mūsdienu kultūras foruma „Baltās naktis 2014” ietvaros kino „Splendid Palace” 2014. gada 6. septembrī plkst. 18.00 risināsies multimediāls projekts „Landscapes”, kas iecerēts kā mūzikas un fotomākslas sintēze. Uzstāsies divi latviešu mūziķu dueti: „Duo Solisti”, ko veido flautiste Aiva Elsiņa (Latvija/Itālija) un pianists Simone Pionjeri (Itālija), kā arī duets - trompetists Jānis Porietis un pianiste Liene Andreta Kalnciema. Mūziķu spēli uz kino ekrāna bagātinās Jāņa Porieša īpaši veidotas fotoprojekcijas. Ieeja pasākumā bez maksas.
            Jānis Porietis nesen atgriezies no studijām ASV, šobrīd strādā par pasniedzēju Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā un ir trompetists vairākos profesionālos Latvijas orķestros. Mūziķa gaitām paralēli viņa interešu lokā vienmēr ir bijusi fotomāksla. „Landscapes” ir Jāņa Porieša pirmā lielākā fotogrāfiju prezentācija Latvijā, turklāt sintezējot fotogrāfijas ar mūziku un veidojot audio-vizuālu vēstījumu. Daļa no Jāņa Porieša fotogrāfijām ir aplūkojamas globālajā tīmeklī www.janisphoto.com.
          Jānis Porietis un Liene Andreta Kalnciema atskaņos tādus skaņdarbus kā R. Kalsona skaņdarbu „Savstarpēji dialogi trompetei un klavierēm”, kas komponēts tieši trompetistam Jānim Porietim, Maijas Einfeldes Balādi, Ārona Koplenda Quiet City, Erika Evazena Sonāti  trompetei un klavierēm.
          Savukārt ārvalstu mākslinieku skatījumu uz mūsdienu kultūras un mūzikas norisēm pasākuma otrajā daļā sniegs duets „Duo Solisti”, ko veido Latvijā un Itālijā izglītību guvusī flautiste Aiva Elsiņa, kura jau vairākus gadus dzīvo Milānā un regulāri koncertē dažādās Itālijas koncertzālēs, un itāļu pianists, vairāku nacionālo un starptautisko konkursu laureāts Simone Pionjeri (Simone Pionieri). Šī dueta repertuārs izceļas ar internacionālu autoru atlasi un klausītājiem būs iespējams dzirdēt itāļu, amerikāņu, japāņu (P. Coggiola, G. Schocker, M. Shinohara) komponistu skaņdarbus, kā arī Simones Pionjēri opusu „Grande Fantasia”, kas veltīts Aivai Elsiņai. Komponists iedvesmu smēlies Aivas flautas spēlei raksturīgajās niansēs un tembros un ziemeļvalstīm raksturīgajās dabas ainavās. Skaņdarbs „Grande Fantasia” jau guvis augstu kritikas novērtējumu un lielu publikas atsaucību Itālijā.
Projekts „Landscapes” ir īpašs ar to, ka koncerta apmeklētājiem tajā būs unikāla iespēja klausīties mūsdienu akadēmisko mūziku spožu mūziķu izpildījumā un vienlaicīgi gūt spilgtu vizuālo baudījumu, kas panākts ar skatuviskām fotoprojekcijām.
          Koncertu rīko nodibinājums „Skaņu mākslas fonds” ar Rīgas domes un Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.
           Projekta vadītāja Arnita Akmentiņa